0
آیا هوش مصنوعی نیازی به تقلید از مغز انسان دارد؟؟؟ | آرلام مجله تخصصی هوش مصنوعی | مرجع تخصصی هوش مصنوعی
0
0
logo

آیا هوش مصنوعی نیازی به تقلید از مغز انسان دارد؟؟؟

آموزش های وردپرس

2020/05/22

توسط : mahdiheydarian

166 بازدید

آیا هوش مصنوعی نیازی به تقلید از مغز انسان دارد؟؟

در این مقاله با ما همراه باشید تا به چگونگی نیاز هوش مصنوعی به تقلید از مغز انسان بپردازیم…

ماشین های لرنینگ درست مثل ما فکر می کنند، اما آنها محدود هستند و تا بیشتر از یک حد نمیتوانند تفکر کنند.

در تابستان سال 2009 ، دانشمندان علوم اعصاب دانشگاه آکسفورد و به همراه هنری مارکام وارد مرحله TED در کشور انگلستان شدند و یک پیشنهاد نامناسب را مطرح کردند:

هنری مارکام گفت که طی یک دهه ، او و همکارانش می توانند یک شبیه سازی کامل از مغز انسان را در درون یک ابر رایانه قرار دهند . آنها سال های زیادی را صرف نقشه برداری از سلول ها در نئوکورتکس کرده بودند . مارکرام توضیح داد: این کاملاً شبیه به جمع آوری اطلاعات در مورد اجزای  یک جنگل  است. برای مثال:
چند درخت دارد؟
درختان چه شکلی هستند؟
در حال حاضر تیم او یک جنگل مجازی را در سیلیکون ایجاد کردند ، از آنجا که آنها امیدوار بودند که هوش مصنوعی به صورت ارگانیک و طبیعی پدیدار شود و اگر همه چیز خوب پیش برود ، او و همکارانش می‌توانند مغز شبیه سازی شده که یک گفتگوی TED را ارائه دهند.

وی در ادامه گفت: اینکه ممکن است ماهیت هوش بیولوژیکی را با تقلید از اشکال آن درک کنیم اما آنها ریشه در یک سنت دیرینه دارد و قدمت آن به کار آناتومیست اسپانیایی و برنده جایزه نوبل Santiago Ramón y Cajal باز می گردد.
در اواخر قرن نوزدهم ، یک آسیب شناس به نام سانتیاگو که برنده جایزه نوبل شده است، در مطالعه ای که با میکروسکوپ از مغز انجام داده ، آن را با یک جنگل مقایسه کرد، چنانکه تراکم تنه ها ، شاخه ها و برگ ها  در همه جای جنگل لمس می شوند.
با طرح هزاران نورون با جزئیات بسیار نفیس ، سانتیاگو توانست قدری شگفتی در مورد نحوه کار آنها اثبات‌ کند. آنها پیام های الکتروشیمیایی را در سازه های سه گانه به نام دندریت دریافت کرده و آنها را از طریق لوله های باریک به نام آکسون ، دقیقاً مانند “اتصالات هادی برق” عبور دادند.
در سال 1943 ، روانشناس وارن مک کالوچ و محافظ وی والتر پیتز ، در زمینه ریاضی ، چارچوبی زیبا برای چگونگی رمزگذاری سلولهای مغزی افکار پیچیده ارائه دادند. آنها با آزمایش هایشان بدین نتیجه رسیدند که هر نورون یک عملکرد منطقی را انجام می دهد و چندین ورودی را به یک خروجی بالینی منفرد می رساند
این عملیات به آسانی می تواند حروف الفبا رادر کلمات ، جملات ، پاراگرافهای شناخت در کنار هم قرار دهد . معلوم شد که مدل مک کالوچ و پیتز خیلی خوب مغز را توصیف نمی کنند ، اما به بخشی اساسی در معماری اولین کامپیوتر مدرن تبدیل شد. سرانجام ، آن را به شبکه های عصبی مصنوعی تکامل یافت که اکنون معمولاً در یادگیری عمیق کار می کنند.

این شبکه بهتر است شبکه عصبی حرکت نامیده می شود ، آنها تصویرگرهای امپرسیونیستی از آنچه در مغز می گذرد، تشکیل شده اند. فرض کنید یک سگ به شما نزدیک می شوید. برای شناختن سگ ، مغز شما باید داده های خام را از شبکیه شما از طریق لایه هایی از نورون های تخصصی در قشر مغز شما ، که ویژگی های بصری سگ را انتخاب کرده و صحنه نهایی را جمع آوری کرده را ارسال کند . یک شبکه عصبی عمیق می آموزد که به طور مشابه جهان را تجزیه کند. داده های خام از طیف وسیعی از نورون ها از طریق چندین مجموعه کوچکتر از نورون ها جریان می یابد ، هر یک از ورودی ها از لایه قبلی به گونه ای جمع می شوند که پیچیدگی را به تصویر کلی می افزاید
آنچه دانشمندان علوم اعصاب رایانه از آن پیروی می کنند یک نظریه جهانی اطلاعات است، مجموعه ای از اصول که هم در بافت و هم در سیلیکون صادق است.
این امکان وجود دارد که هوش مصنوعی به هیچ وجه نیازی به تقلید از مغز نداشته باشند و خود پردازش کند. با این حال به نظر می رسد سریعترین راه برای درک هوش ، یادگیری اصول زیست شناسی است. طراحی دکور Evolution در کل طبیعت به راه حل های درخشان رسیده است ، نبوغ آن برگرفته شده از ماشین های تولید مثل سلول های ما مانند ماه که از خورشید نور می گیرد.

mahdiheydarian

تاریخ عضویت : ۰۷ مهر ۱۳۹۹

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.