0
او به درست کردن هوش مصنوعی کمک کرد. اما حالا، او درباره "روبات های قاتل" نگران است. | آرلام مجله تخصصی هوش مصنوعی | مرجع تخصصی هوش مصنوعی
0
0
logo

او به درست کردن هوش مصنوعی کمک کرد. اما حالا، او درباره “روبات های قاتل” نگران است.

آموزش های وردپرس

2019/03/31

توسط : arlam

330 بازدید

MONTREAL – Yoshua Bengio نگران است که نوآوری در هوش مصنوعی که او به پیشگام کمک کرد می تواند به آینده ای تاریک منجر شود، اگر «روبات های قاتل» به دست اشتباه تبدیل شوند.

اما دانشمند کامپیوتر کانادایی 55 ساله، گیرنده این سال A.M. جایزه تورینگ – که جایزه نوبل برای محاسبات را در نظر گرفته است – به زبان نرم و صریح سخن می گویدکه جهان را با ایده آلیسم “پیشتازان ستارگان” به جای دیدگاه آخرالزمان “ترمیناتور” ترجیح میدهد.

دکتر Bengio گفت: “در” سفر پیشتاز “، جهانی وجود دارد که در آن انسان ها از طریق دموکراسی اداره می شوند، هر کس مراقبت های بهداشتی، آموزش و غذا را خوب می کند و هیچ جنگی به جز برخی از بیگانگان وجود ندارد. راه برای گفتار و تکنولوژی تشخیص چهره، دید کامپیوتر و خودروهای خود رانندگی، واز جمله چیزهای دیگر. “من هم در تلاش برای ازدواج با علم و با هدف بهبود جامعه هستم.”

دکتر Bengio بر روی وعده ها و – خطرات هوش مصنوعی در یک روز اخیر، در حالی که در دفتر کوچک خود نشسته بود ، گفت: در موسسه الگوریتم های یادگیری مونترال، مرکز تحقیقاتی تاسیس کرده است که مونترال را مرکز جهانی هوش مصنوعی ساخته است. در کنار او یک تخته سفید با معادلات ریاضی پیچیده و همراه با یک هشدار به زبان فرانسوی بود که نوشته بود: «پاک نکنید.»

پاک کردن این معادلات می تواند هزینه های سنگین برای انسان ها و همچنین ماشین ها باشد.

دکتر Bengio، استاد علوم رایانه در دانشگاه مونترال، خودخواهانه است. او می گوید: – کار او در یک منطقه به نام یادگیری عمیق – “ماشین های آموزشی برای یادگیری به شیوه ای الهام گرفته از مغز ما محاسبه شده است، در حال حاضر زندگی های روزمره ما را در روش های بی شماری تحت تاثیر قرار داده است، مثلا درست کردن ترجمه گوگل برای تبدیل یک جمله از فرانسه به ماندارین و یا برای نرم افزار برای تشخیص سلول های سرطانی در یک تصویر پزشکی.

او و محققان او نیز در تلاش برای کشف مولکول هایی که می توانند بیماری را درمان کنند، برای شناسایی تعصب های جنسیتی در کتاب های درسی و پیش بینی زمانی که بلایای طبیعی اتفاق می افتد، به وسیله هوش مصنوعی هستند.

Cherri M. Pancake، رئیس انجمن ماشین آلات محاسبات گفت، “هر کس که گوشی هوشمند خود را در جیب خود داشته باشد، احساسات خود را به اثبات رسانده است، خاطر نشان کرد که کار آنها همچنین ابزارهای جدید قدرتمند در زمینه پزشکی، نجوم و علوم مواد را فراهم می کند.

علیرغم همه تقدیرات، دکتر Bengio به وسیله دانشمندان تبدیل به افراد مشهور می شود. در حالی که دکتر هینتون برای گوگل کار می کند و دکتر LeCun رئیس هوش مصنوعی دانشمند در فیس بوک است، دکتر Bengio به شدت از دره سیلیکون به نفع یک زندگی علمی بیشتر در مونترال اجتناب کرد، جایی که وی همچنین شرکت Element AI را تاسیس کرد.

دکتر Bengio، یک درونگرای است، که به همکارانش می گویند زمانی که از یک الگوریتم استفاده می کنند، خیلی شاد میشوم. “من شاید خوش شانس بودم که در زمان مناسب قرار بگیرم و به چیزهای مناسب فکر کنم.”

میریام کوته، دانشمند کامپیوتر که بیش از یک دهه با دکتر Bengio کار کرده است، او را به عنوان یک متفکر و متفکر افسانهای توصیف کرده است که با استراتژی دره سیلیکون مواجه می شود. او گفت که یکی از همکارانش، از سلسله مراتب خودداری می کند و برای به اشتراک گذاشتن سود از پروژه های خود با همکاران جوان و کمتر، شناخته شده است.

او گفت: “او می خواهد آزادی ایجاد کند.” با اشاره به اعتقاد شورشیان دانشجویی در سال 1968 در پاریس، جایی که دکتر Bengio متولد شد، او گفت که فلسفه او این بود: “ممنوع است.”

حتی استفن هاوکینگ، فیزیکدان مشهور کمبریج، هشدار داد که هوش مصنوعی می تواند “بدترین رویداد در تاریخ تمدن ما باشد” و کارآفرین میلیاردر Elon Musk هشدار داده است که می تواند یک “دیکتاتور جاودانه” ایجاد کند، اما نظر دکتر Bengio باقی مانده است.

او گفت: “ما باید دانش علمی را دنبال کنیم، یا همه ما کاری را انجام می دهیم که علیه یک دیوار اجرا شود.” “اما ما باید آن را عاقلانه انجام دهیم.” با اشاره به استفاده از جبر برای محاسبه زاویه موشک، او اضافه کرد: “شما نمی توانید مخترع جبر را برای جنگ سرزنش کنید.”

با این وجود، در زمانی که الگوریتم های فیس بوک تحت تاثیر انتقاد از نفوذ آنها در انتخابات سال 2016 ایالات متحده قرار گرفته اند و ترس های رو به رشد است که روبات ها می توانند از هوش مصنوعی  استفاده کنند. دکتر Bengio به شدت آگاه است که نوآوری هایش خطر “هیولا فرانکنشتاین” است.

در نتیجه، او گفت که او از تنظیم هوش مصنوعی ، از جمله یک معاهده بین المللی که “روباتهای قاتل” یا “سلاحهای مستقل مرگبار” را ممنوع میکند، پشتیبانی میکند.

اما او “سناریو ترمیناتور” را که در آن یک ماشین با احساسات انسانی، بر خالق آن تأثیر می گذارد، رد کرد. او تاکید کرده که ماشین ها، احساسات عاطفی و انسانی ندارند، و بردگانی نیستند که می خواهند آزاد شوند.

پسر جوان Sephardic از کازابلانکا، مراکش، که در دهه 1960 به پاریس مهاجرت کرد، علاقه خود را به هوش مصنوعی به دکتر Bengioگفت .

او گفت تخیل او به ویژه رابطه ی بین مرد و ماشین در “ایستائی کوبریک” 2001: یک اودیسه فضایی است. وی گفت: «معلمی که هر روز در حال آموزش یک ماشین در مورد جهان است، با من مخالفت کرد. “داستان علمی ،راهی برای رویای آینده بود.”

او در 11 سالگی به یاد می آورد، او با برنامه های افزودن شماره به یک ماشین حساب شروع به برنامه ریزی کرد. در پاسخ به یادآوری خاطراتی که از دوران کودکی شکل می گیرد، ناگهان متوقف شد و اعتراض بعید به نظر می رسید.

“من حافظه خوبی ندارم – من در استدلال خوب نیستم، نه در حافظه. به همین دلیل من به ریاضی و علوم رایانه کشیده شدم، زیرا شما نیازی به حفظ چیزی ندارید. “.

دکتر Bengio موفقیت خود را به پدر و مادر اجتماعی خود آگاهانه اشاره کرد، اشاره کرد که پدرش، داروسازی که تئاتر را هدایت می کرد، و مادرش که هنرمندان را مدیریت می کرد، به او و برادرش آزادی فکر کردن برای خود را داد.

به نظر می رسد که کار کرده است. برادرش سامی، یک سال جوانتر، یک گروه تحقیقاتی در Google Brain،. گروه تحقیق. او گفت که دو نفر “عملا دوقلوها” بودند، که در زمینه تحقیق و تبادل ایده ها همکاری می کردند.

هنگامی که او 12 ساله بود، خانواده به مونترال نقل مکان کردند، جایی که پدربزرگ و مادربزرگ مادری آنها زندگی می کردند. وی در حالی که در اواخر دهه 1980 در رشته کارشناسی ارشد و دکترای خود در علوم رایانه در دانشگاه مکگیل تحصیل می کرد، به کار دکتر هینتون، که در تلاش برای توسعه “کامپیوترهای هوشمند” بر اساس شبکه های عصبی به اصطلاح الگوریتم های ریاضی بود، که می تواند وظایف خود را با تجزیه و تحلیل داده های وسیع یاد بگیرند.

او گفت: “این فقط یک چیز جادویی یا علم کامپیوتر نبود، بلکه درباره درک هوش انسانی برای ساخت ماشین های هوشمند بود.” کار پس از مدرک در موسسه تکنولوژی ماساچوست و آزمایشگاه های بل انجام شد.

دکتر Bengio اشاره کرد که او، دکتر هینتون و دکتر LeCun در طول دهه ها در شبکه های عصبی مشغول به کار بودند، حتی بسیاری از در موسسه علوم کامپیوتر آنها را به عنوان dabblers در شکل سحر و جادو تاریک با برنامه های کاربردی عملی، کمی، و اگر هر، آنها را رد کرد. برای دکتر Bengio، بد بو کردن عقل متعارف به طور طبیعی آمد.

“آرزوهای بزرگ ساختن ماشین های هوشمند در اواخر دهه 90 کاهش یافت و مردم فکر کردند” اوه، خیلی سخت است – اجازه دهید فقط از الگوریتم های ما برای حل مشکلات بزرگ استفاده کنیم. ” “من حدس می زنم من به آنچه که مردم در یک زمان خاص به آن توجه می کنند حساس نیستم و به آنچه که انجام می دهم اعتقاد دارم.”

او طلاق گرفته است و دارای دو فرزند بزرگ است، یکی از آنها به هوش مصنوعی او صرف لحظات نادر خود را صرف خواندن اسپینوزا و راه رفتن در جنگل در نزدیکی خانه خود را انجام می دهد.

دکتر Bengio برنده جایزه علمی یا ثروت علمی نیست، تأکید کرد که خوشبختی و اعتماد به نفس دشمنان پیشرفت علمی است.

او گفت: “داشتن اعتماد به نفس کافی نیست.” “شما می توانید اعتماد به نفس و اشتباه داشته باشید.”

تاریخ عضویت : ۰۷ مهر ۱۳۹۹

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.