0
هوش مصنوعی از حملات سایبری جلوگیری می کند!!! | آرلام مجله تخصصی هوش مصنوعی | مرجع تخصصی هوش مصنوعی
0
0
logo

هوش مصنوعی از حملات سایبری جلوگیری می کند!!!

آموزش های وردپرس

2020/05/22

توسط : mahdiheydarian

123 بازدید

هوش مصنوعی از حملات سایبری جلوگیری می کند!!!

یکی از بارز ترین خطراتی که اطالاعات ما را تهدید می کند، حمله سایبری از سوی هکر ها است ؛ در ادامه با ما همراه باشید تا به جلوگیری هوش مصنوعی از این خطر بپردازیم…

در سال 1988 ، آنچه اکنون به عنوان “اولین حمله سایبری جهان” شناخته می شود ، عناوین مطلوبی را به خود اختصاص داد. این موریس فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد بود که با ساختن کرم رایانه ای که در آن زمان 10٪ از 60،000 رایانه را به صورت آنلاین آلوده کرد و باعث تغییر لرزه ای در نگرش به امنیت رایانه شد.
سه دهه بعد ، امنیت سایبری یکی از بزرگترین چالش های عصر ما است. جرایم سایبری به سرعت از یک پروژه تحقیقاتی دانشگاهی به یک بازار جهانی خدمات حرفه ای در زمینه جرایم سایبری مبدل شده است و در مرحله ژئوپلیتیکی ، دولت ها به ابزارهای پیشرفته حمله سایبری پیشرفته روی آورده اند که می توانند در فضای سایبر شروع شده و منجر به آسیب های جسمی شوند. وباعث اختلال در زیرساخت های مهم فناوری اطلاعات  و همین طور حمله سایبری به دیگر کشور ها شود.

از آنجا که مشاغل ، مدارس ، بیمارستان ها و دیگر قشر های جامعه ، اینترنت را پذیرفته اند که تا کنون حملات سایبری در میان بلایای طبیعی و تغییرات آب و هوایی در لیست سالانه مجمع اقتصادی جهانی از جدی ترین تهدیدهای جامعه جهانی قرار گرفته است.

با گذشت سالها ، هکرها پیوسته ادعای قدیمی خود را تقویت می کنند: “آنجا که وصیت وجود دارد ، راهی وجود دارد”
، هکرها برای فرار از دفاع سنتی ، مرتباً روش حمله خود را مجدداً مورد استفاده قرار داده و راه های خود را برای حمله بروز می کند و سازمان ها را به سمت بازیگری سوق می دهند و در حال تلاش برای طرح مقابله با حملات هستند.
یکی ازپیچیده ترین پدافند های مقابله با هکرها ، پدافندهای مبتنی بر #هوش_مصنوعی است ، یکی از ویژگی های فلسفه هوش مصنوعی این است که اطلاعات مربوط به حملات دیروز نمی تواند تهدیدات فردا را پیش بینی کند. هوش مصنوعی برای فهمیدن آنچه که برای یک محیط دیجیتال طبیعی است و تشخیص انحرافات در هنگام ظهور ، به کار گرفته شده است ، رویکردی جدید را نشان می دهد
در سال های اخیر ، هزاران سازمان به الگوریتم های سیستم ها اضافه شده اند که با سرعت رایانه در برابر حملات سریع حرکت کنند. این استفاده فعال و دفاعی از هوش مصنوعی ، اساساً نقش تیمهای امنیتی را تغییر داده است و انسانها را قادر می سازد تا در برنامه های ارتباطی و بازرگانی تجاری متمرکز شوند تا محیط کلی در آینده انعطاف پذیرتر شود.

در تحول بعدی چشم انداز حمله ، هکرها اکنون از یادگیری ماشین برای به کارگیری الگوریتم های مخرب که می توانند سازگار شوند ، یاد بگیرند و به طور مداوم تسلط یابند، برای جلوگیری از تشخیص ، از خط فکری دیگری در منظر امنیت سایبر استفاده می کنند.
این نمونه اولیه را در برابر هوش مصنوعی دفاعی آزمایش شده و از آنچه انتظار می رود، به زودی در دنیای واقعی رخ خواهد داد، طبق آزمایش ها: AI با AI یعنی هوش مصنوعی در برابر هوش مصنوعی در نبردی از الگوریتم ها. با این تحقیقات مسلح خواهد شد. پدافند دفاعی هوش مصنوعی حدود 7 سال است که به سازمان ها این امکان را می دهد تا محیط های دیجیتالی خود را با مشاهده سرعت ماشین درک کنند. امروز ، کمتر از 4000 سازمان هر روز در نبرد روزانه خود علیه مهاجمان مخرب از هوش مصنوعی استفاده می کنند. که این موفقیت هوش مصنوعی را در این زمینه نشان می‌دهد.

mahdiheydarian

تاریخ عضویت : ۰۷ مهر ۱۳۹۹

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.