0
هوش مصنوعی در مبارزه با Covid -19 به کمک انسان می آید!!! | آرلام مجله تخصصی هوش مصنوعی | مرجع تخصصی هوش مصنوعی
0
0
logo

هوش مصنوعی در مبارزه با Covid -19 به کمک انسان می آید!!!

آموزش های وردپرس

2020/05/22

توسط : mahdiheydarian

244 بازدید

هوش مصنوعی در مبارزه با Covid-19 به کمک انسان می آید؛

همان طور که یکی از کاربرد های هوش مصنوعی در علوم تجربی است ،به همین دلیل هوش مصنوعی می تواند نقش مهمی در متوقف کردن بیماری همه گیر Covid-19 ایفا کند. برای تحقق این فناوری ، آزمایشگاه MIT-IBM Watson AI در حال سرمایه گذاری 10 پروژه در MIT با هدف توسعه پتانسیل تحول آمیز هوش مصنوعی برای جامعه است. این تحقیق چالشهای بهداشت عمومی و اقتصادی حال جامعه را هدف قرار خواهد داد. اما می تواند تأثیر بسزایی در چگونگی ارزیابی و پاسخ به این خطر ، پس از گذشت بحران کرونا ویروس داشته باشد.

برای اطلاع از 10 پروژه تحقیقاتی که هوش مصنوعی هم در آن کاربرد دارد،در ادامه با ما همراه باشید…

1.بیماری sepsis که عامل بیشتر مرگ و میر ناشی از کرونا حساب می آید
شناسایی بیماران در معرض ابتلا به سپسیس می‌تواند منجر به درمان زود تر و احتمال بقا بیماران شود.
تشخیص زود هنگام، همچنین می‌تواند به بیمارستان ها که در اولویت قرار دارند، برای بهبود بیماران خود کمک کند
در یک پروژه به رهبری دایلا روس، محققان دانشگاه MIT، یک سیستم یادگیری ماشینی را برای تجزیه و تحلیل تصاویر گلبول های سفید بیماران برای علائم واکنش‌ ایمنی بالادر برابر بیماری sepsis، توسعه می دهند.

2.طراحی پروتئین برای مسدود کردن بیماران حاد تنفسی

پروتئین ها ،پایه های اساسی زندگی هستند و با داشتن هوش مصنوعی ، محققان می توانند ساختارهای خود را برای برطرف کردن مشکلات دیرینه کشف و دستکاری کنند. آزمایشگاه MIT-IBM Watson AI اخیراً از هوش مصنوعی برای کشف پروتئین ابریشم  که ساخته شده توسط زنبورهای زنبور عسل است،می تواند به عنوان روکش بر روی غذا های فست فود که برای افزایش عمر مفید خود بسیار مفید است.
در یک پروژه مرتبط با هدایت اساتید دانشگاه MIT ، هدف محققان این است که طراحی پروتئین هایی که بتوانند ویروس را از اتصال به سلول های انسانی مسدود کنند، را در آزمایشگاه ازمایش وتولید کنند.

در مقاله ای که اخیراً با همکاری همگامان دارون عجم‌اغلو، ویکتور چرنوزوکوف ، ایوان ورینگینگ و مایکل وینستون انجام شده است ، اقتصاددانان دانشگاه MIT ،خطر نسبی عفونت ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ را برای گروههای سنی مختلف را بررسی کردند. هنگامی که آنها سیاست های خود را در برابر افرادی که برای محافظت از سالخوردگان در نظر گرفته شده بودند مقایسه کردند ، دریافتند که یک رویکرد هدفمند می تواند جان بیشتری را نجات دهد. محققان با تکیه بر این کار ، چگونگی آزمایش تست های آنتی ژن و برنامه های ردیابی مخاطب را می توانند خطرات بهداشت عمومی را کاهش دهند را آزمایش کردند.

3.درمان Covid-19 با داروهای تجدید پذیر

محققان با افزایش آمار مرگ و میر جهانی Covid-19 ، محققان در حال مسابقه برای یافتن درمانی در بین داروهای قبلاً تصویب شده هستند. یادگیری ماشینی می تواند غربالگری را با اجازه دادن به محققان به سرعت پیش بینی کند که آیا نامزدهای امیدوارکننده میتوانند به هدف خود سریع تر برسند
4.اولین رویکرد حریم خصوصی برای ردیابی مخاطب خودکار:
داده های تلفن هوشمند میتواند با شناسایی افرادی که با کسی که با ویروس ارتباط برقرار کرده محدودیت انتشار Covid-19 را داشته و از این رو ممکن است این عفونت را به خود اختصاص داده باشد. اما ردیابی تماس خودکار همچنین خطرات جدی برای حفظ حریم خصوصی را به همراه دارد.

5.غلبه بر موانع تولید و تأمین دسترسی جهانی به واکسن coronavirus

واکسن علیه SARS-CoV-2 می تواند یک نقطه عطف مهم در مبارزه با Covid-19 باشد. با این وجود ، تأثیر بالقوه آن با توانایی توزیع سریع و عادلانه بین میلیاردها نفر در سطح جهان ،تعیین می شود. این یک چالش بی سابقه در تولید محصولات بیولوژیکی است.
6.سوابق پزشکی الکترونیکی برای یافتن درمانی برای Covid-19

به عنوان درمانی برای ابولا ، Remdesivir داروی ضد ویروسی در حال حاضر در آزمایشات بالینی در ایالات متحده به عنوان یک درمان برای Covid-19 است. تلاشهای مشابه برای بازگرداندن داروهای قبلاً تصویب شده برای درمان یا پیشگیری از بیماری در حال انجام است.

7.یافتن راههای بهتری برای معالجه بیماران Covid-19 در ونتیلاتورها

تنفس برطرف شده از سندرم حاد تنفسی یکی از عوارضی است که بیماران Covid-19 را به بخش مراقبت های ویژه  (ICU) منتقل می کند. در آنجا ، دستگاه هایی با پمپاژ مکانیکی ،اکسیژن را به ریه های بیماران تنفس می کنند. اما حتی در حالی که شهرها و کشور های الوده به Covid-19 را از طریق مسافت اجتماعی کاهش می دهند ، همچنان یک تهویه ملی از فنهای مکانیکی و خطرات جدی برای سلامتی خود تهویه وجود دارد.

8.سوابق پزشکی الکترونیکی برای یافتن درمانی برای Covid-19

به عنوان درمانی برای ابولا ، Remdesivir داروی ضد ویروسی در حال حاضر در آزمایشات بالینی در ایالات متحده به عنوان یک درمان برای Covid-19 است. تلاشهای مشابه برای بازگرداندن داروهای اثبات شده برای درمان یا پیشگیری از بیماری در حال انجام است.

9.بازگشتبه حالت عادی از طریق قفل گذاری های هدفمند ، درمان های شخصی شده و آزمایش های جمعی

در چند ماه کوتاه ، Covid-19 شهرها و کشور های مختلف جهان را درگیر خود کرده است. محققان اکنون داده هایی را گرد هم می آورند تا درک کنند چگونه سیاست های دولت می تواند باعث کاهش عفونت ها و مرگ و میر های جدید و چگونگی محافظت از سیاست های هدفمند از آسیب پذیرترین افراد شود.

10.ماسک زدن؛راه کاهش ابتدا به کرونا

ماساچوست و شش ایالت دیگر به ساکنان دستور داده اند ماسک صورت را در ملا عام بپوشانند تا شیوع کروناویروس را محدود کنند. اما جدا از ماسک N95 ، که 95 درصد از ذرات موجود در هوا 300 نانومتر یا بزرگتر را به دام می اندازد ، به دلیل عدم وجود روشهای استاندارد برای ارزیابی آنها ، اثربخشی بسیاری از ماسک ها نامشخص است.

در یک پروژه به رهبری دانشیار MIT ، لیدیا بورویبا ، محققان در حال ایجاد مجموعه ای از روش های دقیق برای اندازه گیری چگونگی انجام ماسک های خانگی و پزشکی در مسدود کردن قطرات ریز بزاق و مخاطی هستند که در هنگام تنفس طبیعی ، سرفه ها یا عطسه ها از بدن خارج می شوند. محققان ، مواد پوشیده شده به تنهایی و کنار هم و در انواع تنظیمات و شرایط محیطی را آزمایش می کنند. روش ها و اندازه گیری های آنها مشخص خواهد کرد که چگونه مواد به خوبی از پوشه های ماسک و افراد اطراف خود محافظت می کنند.

mahdiheydarian

تاریخ عضویت : ۰۷ مهر ۱۳۹۹

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.