0
هوش مصنوعی می تواند شخصیت اطرافیان تان را تشخیص دهد!!! | آرلام مجله تخصصی هوش مصنوعی | مرجع تخصصی هوش مصنوعی
0
0
logo

هوش مصنوعی می تواند شخصیت اطرافیان تان را تشخیص دهد!!!

آموزش های وردپرس

2020/05/22

توسط : mahdiheydarian

152 بازدید

هوش مصنوعی می تواند شخصیت اطرافیان تان را تشخیص دهد!!!

یکی از دغدغه های اصلی انسان این است که بتواند از شخصیت و درون اطرافیان خود را شناسایی کند که این کاری دشوار است اما هوش مصنوعی به کمک انسان می آید و می‌تواند شخصیت اطرافیان را به ما نشان دهد

برای اطلاع از چگونگی تشخیص هوش مصنوعی از شخصیت افراد، در ادامه با ما همراه باشید….

در دانشگاه HSE کشور روسیه در دانشکده علوم انسانی و علم اقتصاد، نشان داده اند که هوش مصنوعی بهتر از دید انسان می تواند شخصیت افراد را از عکس های “سلفی” شناسایی کند.
وجدان انسان به آسانی قابل تشخیص از دید انسان نخواهد بود. اما با تشخیص هوش مصنوعی به نظر می رسد پیش بینی های شخصیتی بر اساس چهره زن ها بیشتر از مرد ها قابل اطمینان تر است.

فیزیولوژیست ها از یونان باستان تا چزاره لومبروزو سعی کرده اند تا میان چهره و  شخصیت پیوند ایجاد کنند .آنها یک چالشی به راه انداختند و از رای دهندگان خواستند که با توجه به چهره افراد نظرشان را در مورد شخصیت آن ها  بیان کنند.

با این وجود ، استدلال های نظری و تکاملی وجود دارد که نشان می دهد برخی اطلاعات در مورد خصوصیات شخصیتی ، به ویژه در ارتباط های اجتماعی ، ممکن است توسط چهره انسان منتقل شود.
از این گذشته؛ چهره و رفتار ،هر دو توسط ژن ها و هورمون ها شکل می گیرند ، و تجربیات اجتماعی ناشی از ظاهر شخص ممکن است بر رشد شخصیت افراد تأثیر بگذارد. با این حال ، این تحقیق ها نشان می دهد که مغز انسان به جای جستجو در ویژگی های صورت ، عکس صورت را به طور کامل پردازش می کند و به صورت سطحی شخصیت را بیان می کند.

در تحقیقی که نمونه ای از 12 هزار داوطلب انجام شد که حدود  31 هزار سلفی بارگذاری شدند. پاسخ دهندگان به طور تصادفی به یک آموزش و یک گروه آزمایش تقسیم شدند.

این تحقیق نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند در مورد وضعیت نسبی دو فرد منتخب انتخاب شده در بعد شخصیت در 58٪ موارد بر خلاف 50٪ مورد انتظار ، یک حدس درست را ایجاد کند. در مقایسه با برآوردهای فرا متاثر از همبستگی بین رتبه بندی های خود گزارش شده و مشاهده گر از ویژگی های شخصیتی ، این نشان می دهد که یک شبکه عصبی مصنوعی با تکیه بر عکس از چهره ، از یک انسان بهتر تشخیص می دهد که بدون آشنایی قبلی این تشخیص صورت می گیرد.

بنابر این از طریق فناوری هوش مصنوعی می توان  در خدمات به مشتریان ، دوستیابی ،استخدام نیرو، آموزش آنلاین و…  از شخصیت اطرافیان مان و  خلق و خوی انها را اطلاع پیدا کنیم و این امر می تواند سلامت روان ما را در زندگی بهبود بخشد.

mahdiheydarian

تاریخ عضویت : ۰۷ مهر ۱۳۹۹

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.