0
هوش مصنوعی : بزرگترین تهدید یا امید؟ | آرلام مجله تخصصی هوش مصنوعی | مرجع تخصصی هوش مصنوعی
0
0
logo

هوش مصنوعی : بزرگترین تهدید یا امید؟

آموزش های وردپرس

2019/04/02

توسط : arlam

464 بازدید

اثر Dunning-Kruger یک تعصب قابل توجه است: به طور همزمان عاشق را پیش بینی می کند که پیچیدگی کمتری دارد و بیش از حد متعصب هستند و جانبازان کم توجهی به این پیچیدگی تعصب دارند و اعتماد کمتری نسبت به آماتورها دارند! این به خوبی در نمودار معروف (کوه احمق)* نشان داده شده است. امروزه شاهد افزایش ظلم و ستیز در فن آوری هایی مانند اینترنت، بلوک چاله و ابر، سه چشم انداز فناوری های بزرگ در تاریخ اخیر هستیم. بعضی از این ها در حال تحریک و تحرک هستند و برخی از سقوط در تحویل به اثبات امید دروغین. بنابراین هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) با توجه به امنیت سایبری کجای ماجرا هستند؟با استفاده از AI و ML در بازاریابی فروشندگان امنیتی همچنان در معرض چرخه تبلیغات قرار می گیرند، و این پرسش را مطرح می کنند که چقدر وزن آنها باید توسط تمرین کنندگان سایبری تضمین شود؟

در آینده، هوش مصنوعی با یکدیگر جنگ خواهند کرد و بسیاری از مشاغل امنیتی آنها را اجرا خواهند کرد، اما امروز نه. تکنولوژی راهی برای جلوگیری از پیش بینی ها دارد، که خیلی زود یا بعد از انتظار می رود. انتظار میرود که AI در اوایل کار “به زودی حل شود” و این فرضیه 50 سال پیش بود.

واقعیت این است که ما تورینگ را حل نمیکنیم: هوش مصنوعی دیگر برای Homo Sapiens برای گفتگو با (حداقل از زمان ریشه کن کردن دیگران از جنس Homo مانند Neaderthalensis، Habilis، Erectus و غیره) در حال حاضر وجود ندارد. اگر ما این ماشین های تفکر را یک روزه ایجاد کنیم، شرط می بندم که کل کلمه “مصنوعی” را به طور کامل برداریم.

مهمترین تمایز معنایی مفهوم این است که AI پیگیری شناخت در یک زنجیر هوش است، نه باینری با “احمق” در یک طرف و HAL 9000 از سوی دیگر. در اینجا یک قیاس ساده است: خانه ها با ابزارهای بسیاری ساخته می شوند که ابزارهای نجاری یک مجموعه ابزار هستند. این بدان معنا نیست که داشتن ابزار نجاری را می توان خانه نامید. با فراخوانی، درخواست برنامه های کاربردی  ML و  AI نامطبوع است؛ اما این اتفاق در امنیت رخ می دهد. یک کاربر،  برنامه کاربردی مفید  ML دارد و پرچم AI را تولید می کند. این یک شکست است.

امروز، ML دارای رنسانس است و شکوفا می شود، گرچه مجموعه ای از ابزارهای قدیمی تر است که به هیچ وجه مجذوب جادویی نیستند. با توجه به همه جا محاسبات و داده ها، ما شاهد یک انفجار برنامه های واقعا زرق و برق دار، مفید، هوشمند از یادگیری ماشین … و بسیاری در امنیت هستیم! این یک خبر خوب است. خبر بد این است که ما هنوز در حال مشاهده ML به عنوان زبان سحر و جادو در برنامه های کسب و کار، اسناد فنی و بازاریابی که استفاده می شود، نیستیم. همانطور که در Stop The Jargon توصیه می کنم،. مردم باید بتوانند برای اولین بار از چه نوع یادگیری ماشین استفاده می کنند (به عنوان مثال رگرسیون خطی، رگرسیون منطقی (logit)، درخت تصمیم گیری، SVM، نائو بیسین، K-NN، K-Means، جنگل تصادفی، کاهش ابعاد و غیره. ) و دوم اینکه چطور مستقر و آموزش داده می شوند. این به درجه ML نیاز ندارد، اما باید در مواردی که فقط فانیان بتوانند درک کنند، باید پاسخگو باشند.

و اکنون ما به بخش امید آمده ایم. ما وارد دوره عصر طلایی برنامه های کاربردی ML با استفاده از “انسان” در امنیت می شویم. ما در سخنرانی های ارائه شده در کنفرانس ها و در مقالات برای داستان های علمی تخیلی (که من به طور کلی از  طرفداران آن هستم) در حل و فصل همه مشکلات به سر می بریم و در حال حاضر در حال از بین رفتن در طرف دیگر قبل از اینکه ما چیزی دریافت کنیم. واقعا مفید است. ML در اتوماسیون و روش های کوچکتر به کار خود ادامه می دهد که باعث می شود انسان ها در مقایسه با پیش بینی های مخرب، در پاسخ به حوادث، با راهنمایی های پزشکی قانونی و برنامه های کاربردی مشابه، موثرتر باشند. آنها مشکل را به طرز جادویی حل نمی کنند، اما آنها باعث می شود مشکلات ما در زمینه امنیت سایتی برای انسان ها کارآمدتر شود، با توجه به این نکته به خاطر داشته باشید که هرج و مرج و ریسک دوم، و مسائل شطرنج آینه وجود دارد.

یک روز ML و AI چشم انداز امنیتی را در جرم و دفاع، اما نه امروز تغییر خواهد داد. به گفته مارک تواین “بهبود مستمر از تاخیر بهتر است.”

تاریخ عضویت : ۰۷ مهر ۱۳۹۹

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.