0
چهار خطر هوش مصنوعی که زندگی شما را مختل میکند!!! | آرلام مجله تخصصی هوش مصنوعی | مرجع تخصصی هوش مصنوعی
0
0
logo

چهار خطر هوش مصنوعی که زندگی شما را مختل میکند!!!

آموزش های وردپرس

2020/05/22

توسط : mahdiheydarian

186 بازدید

وقتی صحبت از هوش مصنوعی می شود ،اکثرا مزایای آن مورد توجه قرار می‌گیرد ،اما معایب بسیاری نیز وجود دارد که انسان باید قبل از آنکه با آن ها روبرو شود ،از آنها جلوگیری کند.
ما در این مقاله چهار خطر اصلی را مورد بررسی قرار داده ایم  که با هم به آنها خواهیم پرداخت:

1.کاهش حریم شخصی

همان طور که با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فضای مجازی، حریم خصوصی رویکرد دیگری به خود نشان داده ، با رشد هوش مصنوعی هم شکل دیگری را خواهد نشان داد که در آن حریم شخصی ما رو به کاهش است و شناخت ما هم باید کمی متفاوت تر از قبل نگاه قبلی مان  به حریم خصوصی شده است؛ چرا که با یک کد ، یک کامپیوتر می تواند به راحتی با استفاده از تشخیص چهره ، تلفن ها و بسیاری از لوازم الکترونیکی ، مکان شخصی  مان را پیدا کند.

اخیراً ، چین با کمک هوش مصنوعی ، یک سیستم اعتبار اجتماعی ایجاد کرده است واین سیستم به همه شهروندان چینی مبتنی بر رفتار و جنبه های دیگر را اطلاع می دهد.
هوش مصنوعی به دلیل کاهش حریم خصوصی که یک حق ساده انسانی است  را سلب کرده  و این برای جوامع خطرناک است و تا کنون بشر نتوانسته جلوی این خطر را بگیرد.

2.از بین رفتن مشاغل  

افزایش هوش مصنوعی باعث افزایش در از بین رفتن مشاغل می‌شود، هوش مصنوعی می تواند اکثر کسب وکار های انسان ها را از بین ببرد و جایگزین نیروی انسانی شود. با این حال ، اگر از طریق دیدگاه غیر سرمایه داری به این موضوع نگاه کنیم ، می توان با ساختن کشور خود به یک مکان قابل زندگی ، به کشوربرای حرکت به سوی توسعه کمک کنیم.

3.هوش مصنوعی تعصبی و مغرضانه عمل می‌کند.

هوش مصنوعی به احتمال زیاد مغرضانه است ،به عنوان مثال ، آمازون به این نتیجه رسیده است که الگوریتم استخدام ماشین لرنینگ آنها علیه زنان مغرض است. این امر می تواند به دلیل طرز فکر انسانها در ایجاد روبات اتفاق بیفتد ، مانند انسان  که به دلیل اعتقادات مذهبی ، جنسیت و قومیت می تواند مغرضانه عمل کند

4.استفاده از هوش مصنوعی در راستای صنایع نظامی

با افزایش هوش مصنوعی در صنایعی مانند استفاده در صنایع نظامی
هوش مصنوعی با استفاده از سلاح های خودمختار، که به عنوان #روبات_های_قاتل شناخته می شود، به احتمال زیاد در آینده بیشتر جنگ ها توسط روبات ها انجام می شوند. این جایی است که خطرات و آسیب ها وارد زندگی بشر می شوند ،اما مانند این واقعیت که ممکن است که  این روبات ها از کنترل خارج بشوند و در نهایت به کشتن افراد بی گناه دست ببرند و فردی هم مسئول نخواهد بود. با این حساب تصمیم گرفته شده که روبات ها باید دستورات نهایی را از انسان بگیرند ، اما با توجه به پیشرفت چشمگیر فناوری ،پیش بینی ما این است که آینده تغییر خواهد کرد و رویکرد دیگری خواهد نشان داد.

mahdiheydarian

تاریخ عضویت : ۰۷ مهر ۱۳۹۹

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.