0
گوگل ، اخلاق هوش مصنوعی را از بین می برد!!! | آرلام مجله تخصصی هوش مصنوعی | مرجع تخصصی هوش مصنوعی
0
0
logo

گوگل ، اخلاق هوش مصنوعی را از بین می برد!!!

آموزش های وردپرس

2019/04/07

توسط : arlam

268 بازدید

گوگل در روز پنج شنبه همین ماه تأیید کرد که یک هیئت مشاوره اخلاقی اطلاعات هوش مصنوعی را به دلیل اختلاف بر سر عضویت خود از بین ببرد.

یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره این گروه قبلا استعفا داده بود و افزودن مدیر یک شرکت هواپیمایی بدون سرنشین به نگرانی در مورد استفاده بالقوه نظامی از هوش مصنوعی، بر اساس وب سایت خبرگزاری وفس، که در ابتدا در مورد انحلال این شورا گزارش شد، نگرانی های خود را نشان داد.

گوگل به خبرگزاری فرانسه گفت: “مشخص شده است که در محیط فعلی،  ATEAC نمی تواند عملکردی را که ما می خواستیم انجام دهد. گوگل افزود که به دنبال راه های دیگری برای جمع آوری اطلاعات بیرونی در مورد استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی خواهد بود. اگر گوگلبی اخلاقی محض را به هوش مصنوعی تزریق کند، می تواند تبعیض را در ماشین های فوق العاده هوشمند ایجاد کند. اما آنان اجازه بررسی های بیشتر را به خبر نگاران نمیدهند.

بحث و جدل به این معنی است که جهانیان با در نظر گرفتن منافع بالقوه هوش مصنوعی با ریسک هایی که می توانند در برابر مردم استفاده شوند یا حتی اگر ذهن خود را به خود اختصاص دهند، به نوبه خود سازندگان آن می شود.

ساندار پیچی، مدیر اجرایی گوگل، در مصاحبه ای که در اواخر سال گذشته منتشر شد، گفت که شرکت های فن آوری ای که هوش مصنوعی را تشکیل می دهند، باید اخلاق را در اوایل فرآیند به کار گیرند تا هوش مصنوعی خاصی را با “سازمان خود” درست کنند تا به مردم آسیب نرساند.

غول اینترنت مستقر در کالیفرنیا یک رهبر در توسعه هوش مصنوعی است، رقابت در مسابقه نرم افزار هوشمند با شرکت هایی مانند آمازون، اپل، فیس بوک، آی بی ام و مایکروسافت همچنان ادامه دارد. سال گذشته، گوگل مجموعه ای از اصول داخلی AI را منتشر کرد، اولین بار آن بود که هوش مصنوعی باید از لحاظ اجتماعی سودمند باشد. گوگل قول داده که از هوش مصنوعی برای استفاده در سلاح، نظارت خارج از هنجارهای بین المللی و یا در فن آوری به منظور نقض حقوق بشر استفاده نکند. این شرکت خاطر نشان کرد که همچنان با ارتش یا دولت ها در زمینه هایی مانند امنیت سایبری، آموزش، استخدام، مراقبت های بهداشتی و جستجو و نجات ادامه خواهد داد.

ما در حال حاضر از هوش مصنوعی در مورد استفاده برای تشخیص مردم در عکس ها، فیلتر کردن محتوای ناخواسته از سیستم عامل های آنلاین و فعال کردن اتومبیل ها برای رانندگی خوکاراستفاده میکنیم.

و امیدواریم که گوگل اخلاقیات هوش مصنوعی را از بین نبرد.

تاریخ عضویت : ۰۷ مهر ۱۳۹۹

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.